Těsnící a fixační pásky

Těsnící a fixační pásky

Těsnící okenní pás

Šířka: 75, 100 mm
Délka: 30 m
Barva: Červená, bílá
Použití: Páska se skládá z modifikovaného PA se speciálně zesílenou kombinací PET fólie. Samolepicí upevňovací proužek umožňuje velmi jednoduchou aplikaci pásky. V jednom okraji pásu jsou umístěny samolepící upevňovací proužky po obou stranách s krycí fólií sloužící k upevnění na rám okna, dveří apod. V druhém okraji je pás opatřen butylovým lepicím komponentem rovněž opatřeným strhávací fólií. Samolepící proužek umožňuje upevnění i při nízkých teplotách k ostění, nadpraží a parapetnímu zdivu.

Těsnící a fixační pásky - těsnící okenní pás

Komprimační páska

Šířka: 10, 15, 20, 25, 30 mm
Tloušťka: 2, 3, 4, 6, 8, 10, 12 mm
Délka: 3 - 18 m
Barva: Černá
Použití: Pro těsnění spár mezi okenními a dveřními rámy a zdivem. Páska je impregnovaná, na bázi polyuretanu s otevřenými buňkami opatřena jednostranným nánosem lepivého filmu. Po aplikaci se stlačený pásek pomalu roztáhne, čímž se uzavře spára. Při stlačení na 25-30% z maximální možné expanze je pásek vodotěsný vůči přívalovému dešti. Dále se pásky používají jako těsnění stavebních spár, např. mezi schody a stěnou, stropem a stěnou, u okenních parapetů, sklobetonových konstrukcí apod.

Těsnící a fixační pásky - komprimační páska

Samolepící PE těsnící pás

Šířka: 9 – 95 mm
Tloušťka: 1 - 4 mm
Délka: 20, 30 m
Barva: Šedá
Použití: Pro podlepení ocelových profilů, které jsou ve styku s okolními konstrukcemi z důvodu zajištění těsnosti a vyrovnání nerovností. Lepí se přímo na ocelové profily. Páska je vyrobena z pěnového polyetylénu s jednostranným nánosem vysoce lepivého kaučukového lepidla. Tepelná odolnost pásky -30°C až +80°C. Aplikovat pásku je možné v rozsahu +15°C až +40°C.

Těsnící a fixační pásky - samolepící PE těsnící pás

Butylová lepící páska

Šířka: 15 - 19 mm
Tloušťka: 1 mm
Délka: 45 m
Barva: Černá
Použití: Pro lepení PE fólií (hydroizolační a parotěsné fólie) v parotěsných podstřešních systémech nebo při jiných průmyslových aplikacích. Lepení koncových spojů ve střešních konstrukcích. Podpůrné lepidlo pro veškeré laminované materiály.

Charakteristika:

  • Velmi měkká, poddajná, snadno aplikovatelná,
  • výborná přilnavost ke stavebním materiálům včetně plastů,
  • vysoce odolná proti vlhku, oxidaci a chemickým výparům,
  • výborná lepivost na PE.

Těsnící a fixační pásky - butylová lepící páska

Střešní fixační páska

Šířka: 50 mm
Délka: 25 m
Barva: Černá
Použití: Vysoce paropropustná, silně lepicí páska pro lepení přesahů pojistných difúzních fólií, tzv. membrán a spár izolačních vrstev strmých střech pod střešní krytinou. Používá se především k trvalému prodyšnému spojování membrán, tzv. pojistných difúzních fólií a podobných materiálů, proti zatékající vodě do podstřeší vznikající při tání zafoukaného prachového sněhu.

Těsnící a fixační pásky - střešní fixační páska

Fixační páska na fólie

Šířka: 50 mm
Délka: 25 m
Barva: Bílá
Použití: Pro pomocnou fixaci izolačních fólií při jejich instalaci na ocelové rošty. Vykazuje vysokou lepivost a přilnavost k podkladu, kterou obstarává speciální oboustranný nános kaučukového lepidla.

Těsnící a fixační pásky - fixační páska na fólie