Příslušenství pro zateplení fasád

V rámci revitalizací objektů je nutno řešit nejen kvalitní a spolehlivý systém, ale i jeho doplňky. Pro tuto část máme v naší nabídce kompletní sortiment všech dostupných profilů příslušenství fasádních systémů. Dle vašich požadavků se může jednat jak o prvky plastové, tak hliníkové, ve všech na trhu dostupných rozměrech.

Příslušenství pro zateplení fasád

Armovací perlinka VERTEX

Materiál: Síťka ze skelného vlákna, typ R117, typ R131 v roli délky 50m, šíře 1m
Použití: Zejména pro zateplování fasád. Používá se rovněž na vyztužování vnějších a vnitřních omítkových vrstev na bázi cementu, vápna, jiných anorganických pojiv a pojiv modifikovaných polymery. Vyztužování (armování) omítek, polystyrénu při stavbě stěnových příček, bočních stěn van a sprchových koutů apod. Dále se používá pro vkládání do cementových lepidel při pokládce dlažby na nestabilní podklady a do hydroizolačních nátěrů.

Příslušenství pro zateplení fasád - armovací perlinka VERTEX

Soklový profil AL

Materiál: Hliníková soklová lišta s okeničkou
Použití: Tento profil zajišťuje přesné založení a pohledově čisté ohraničení zateplovacího systému. Hliníkový plech 0,8 mm zaručuje odolnost proti prorezavění a okapová hrana zamezuje vodě ve vzlínání za izolant. Vzájemné spojení se provádí pomocí spojek soklových profilů.

Příslušenství pro zateplení fasád - soklový profil AL #1

Vymezovací podložka

Použití: Pro vyrovnání nerovného podkladu a docílení přímosti především soklového (zakládacího) profilu. Tloušťka 2, 3, 4, 5, 10 mm.

Příslušenství pro zateplení fasád - vymezovací podložka

Okapnice s tkaninou

Použití: PVC okapnice odolná alkalickému prostředí se sklovláknitou tkaninou. Používá se pro zajištění pevného spojení zakládacího profilu s tepelným izolantem v kontaktním zateplovacím systému – ETICS. Zamezuje tak vzniku trhlin v místě napojení omítky na zakládací profily. Profil svou výraznou okapnicí zajišťuje dokonalý odvod vody ze systému a zamezuje vzlínání vlhkosti pod izolant.

Příslušenství pro zateplení fasád - okapnice s tkaninou

Rohový profil s tkaninou

Materiál: Plast, hliník
Použití: Jedná se o hliníkové kašírované lišty do zateplovacích systémů. Rohový profil je opatřen sklotextilní mřížkou pro vyztužení rohů zateplovacích systémů. Kvalitní sklotextilní mřížka zajišťuje snadné napojení na armování fasády. Rozměr: 10 x 10 cm, délka 2,0 a 2,5 m.

Příslušenství pro zateplení fasád - rohový profil s tkaninou

Okenní APU profil

Použití: Je určen pro vytvoření pevného, ale dilatujícího spoje při napojování vnějšího kontaktního zateplovacího systému na rám okenní výplně. Výhodou profilu je dvojitá armovací vrstva v místě maximálního namáhání. Odpadá tmelení spár, zabraňuje poškrábání rámů oken a nedochází ke znečištění otvorových výplní především v době aplikace omítky.
Rozměr: Varianty s tkaninou a bez tkaniny, 3x100 mm, 6x100 mm, 9x100 mm, délky 1,6 a 2,4 m.

Příslušenství pro zateplení fasád - okenní APU profil